Share

Yaz Düğünlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Home/Düğün Fikirleri / Yaz Düğünlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir ?
Temmuz 22, 2015
by
in Düğün Fikirleri

Merhabalar : ) Bu yazımızda sizlere yaz düğünlerinde dikkat edilmesi gereken bir kaç noktadan bahsedeceğim…

Sineklere Karşı Önlem Alın
Yaz sezonunda açık hava veya kır düğün planlaması yapmayı düşünüyorsanız havaların ısınmasıyla birlikte ortaya çıkan sivrisineklere karşı mutlaka önlem almalısınız. Özellikle kısa gelinlik modeli tercih ediyorsanız sinekler canınızı çok fazla sıkabilir. Bu nedenle de çözüm için yanınızda sinek kovar ürünlerinden bulundurabilir ve açık kalan bölgelerinize uygulayabilirsiniz.

Terlemeye Karşı Önlem Alın
Yaz düğünlerinin ve hatta yaz mevsiminin en çok şikayet konusu şüphesiz terlemektir. Tabi bunun yanında düğün stresi ve telaşı da eklenirse oldukça can sıkıcı bir gün geçirebilirsiniz.

Öncelikle gelinleri düşünecek olursak şunları ifade edebiliriz; yedek gelinliğin olması çok zor bir durum olsa da ayaklarınız için mutlaka yanınızda yedek gelin ayakkabısı bulundurabilirsiniz. Yedek gelin ayakkabısı hem gün içindeki yorgunluğunuz için hemde olası terlemeye karşı önlem olarak kullanabilirsiniz. Gelinliğinize uygun bir babet ayakkabı almanız eğlenceye ara vermeden aynı tempoda devam etmenizi sağlayacaktır. Topuklu ayakkabıdan vazgeçemem diyorsanız da yedek bir topuklu ayakkabısı alabilirsiniz.

Damatlar için de güneşin altında ceketle durmak oldukça zor bir durumdur. Düğün öncesinde dış mekan fotoğraf çekimi sırasında saatlerce güneş altında poz vermek terlemek için uygun bir ortamdır. Bu nedenle en azından yedek bir gömlek bulundurarak düğün fotoğraf çekiminden sonra yeni gömleğinizi giyerek bu sorunu çözmüş olursunuz.

Hafif Yemekleri Tercih Edin
Yemekli bir düğün düşünüyorsanız yaza uygun ve hafif menüler tercih etmeniz gerekmektedir. Eğer menü içerisinde alkol varsa bunu sınırlı sayıda tutmalı ve meşrubat, soğuk su servislerine ağırlık verebilirsiniz. Yemek tercihleriyle birlikte yaşlı davetlilerinize gölge ve serin masaları ayırabilirsiniz. Hatta onlar için masalarda yelpaze bulundurmanız onlara değer verdiğinizi gösterecektir.

Acil Durum Çantasını Unutmayın
O günün stresinden ve heyecanından oluşabilecek ufak tefek aksilikler için yanınızda acil durum çantası bulundurabilirsiniz. Yedek çorap, iğne, iplik, makyaj malzemeleri ve kullanmanız gereken ilaçlar gibi ihtiyacınız olabilecek malzemelerden acil durum çantası hazırlayabilirsiniz.

Düğün saatiniz akşam üzeriyse ve akşam serinliğini düşünerek yanınızda şal bulundurmanız sizi koruyacaktır.

 

 

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Instagram da Takip Et