Share

Söz Yüzüğü Nedir ? Söz Yüzüğü Nasıl Olmalıdır ?

Home/Genel / Söz Yüzüğü Nedir ? Söz Yüzüğü Nasıl Olmalıdır ?
Şubat 19, 2013
by
in Genel

Söz Yüzüğü Nedir ?
Önce kız isteme ve hemen ardından “sözlenme” çiftlerin birlikte yaşamaları için attıkları ilk adımda önemli sembollerden biridir. Artık ailelerin evlilik için izin verdikleri, çiftlerin de başının bağlı olduğunun göstergesidir söz yüzüğü.

Söz Yüzüğü Nasıl Olmalıdır ?
Söz yüzükleri genel olarak ince altın bir yüzük seçilir. Yüzüklerin iç kısmına çiftlerin isimleri veya söz tarihleri yazdırılabilir. Yüzüğün parmağa olmaması ve modeli beğenmeme gibi sorunları ortadan kaldırmak için yüzükleri çiftlerin birlikte gidip almaları her zaman avantaj sağlamaktadır. Söz yüzüğünün damat adayı tarafından alınması adettendir.

Söz yüzüğü hangi ele, hangi parmağa takılır?
Söz yüzüğü sağ elin, yüzük parmağına takılmaktadır ve doğru olanı da budur. Bunu önemsemeyen kişiler veya bilmeyenler genellikle sol/sağ el fark etmkesizin yüzüğü parmaklarına takabiliyorlar.

Söz yüzüğünü kim alır ?
Söz yüzüğünü erkek tarafı üstlenmektedir.

Söz yüzüğü içine neler yazılır ?
Bu konuda kararsız kalanlara genel olarak kuyumcular fikir açısından yardımcı olurlar. Fakat bunun dışında söz yüzüğüne yazılan yazılar arasında çiftler için önemli tarihlerden biri yazılabilir, birbirlerinin isimleri de yazabilir.

Söz Yüzüğü Modelleri
Sizin için topladığımız bazı söz yüzüğü modelleri

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Instagram da Takip Et