Share

Söz ve Nişan Birlikte Olur Mu ?

Home/Genel / Söz ve Nişan Birlikte Olur Mu ?
Şubat 18, 2013
by
in Genel

Söz ve nişan merasimi son zamanlarda birleştirilerek yapılmaktadır. Daha önceleri söz ayrı nişan ayrı yapılır ve her seferinde özel hazırlıklar, gelenekler gerçekleştirilirdi. Geleneklerin biraz geride kaldığını düşünen gençler artık sadece nişan yapmaktadır.

Nişan ailelerin çiftlere onay verdiği anlamına gelmektedir. Önceleri söz merasimi ise aile ve çiftin birbirini düğüne kadar olan zaman içerisinde tanımasına fırsat sağlardı. Arık evlenecek çiftler kendileri tanışıp birbirleri ile bir ömür boyu birlikte olmak istediklerine kara verdikleri zaman ailelerine evlenmek istediklerini açıkladığı için söz yerine nişan yapılmaktadır. Nişan ve söz merasiminin birlikte yapılıyor olması hem maddi yönden hem de düğüne giden zamanı biraz daha azaltmak anlamında büyük bir artıdır. Söz ya da nişan törenleri son dönemlerde ev yerine daha kalabalık misafirlerin ağırlanabileceği yemekli mekanlarda yapılmaktadır. Komşuların da rahatsızlık yaşamaması için ve daha geniş bir alanda sevdiklerinizle bu mutlu anınızı paylaşabilmeniz için dış mekanlar daha çok tercih edilmektedir.

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Instagram da Takip Et