Share

Kış Mevsiminde Çekim Yapılabilecek Mekanlar

Home/Düğün ve Evlilik / Kış Mevsiminde Çekim Yapılabilecek Mekanlar
Ocak 24, 2017
by
in Düğün ve Evlilik

Kış mevsiminde evlenecek olan çiftlerin sordukları en çok soru ” Düğün Fotoğraflarımızı Nerede Çektireceğiz? ” oluyor. Özellikle yağmurlu havalarda dış mekan fotoğraf çekimleri çiftler açısından bir hayli zor olmaktadır. Düğün günü olan çekimlerde riske girmek istemeyen çiftler iç mekan düğün fotoğraf çekimlerini tercih etmektedirler.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

Havaların soğuk olacağını göz önüne alırsak ilk olarak sımsıkı giyinmek gerekmektedir. Damat bey yün içlik giyerek soğuğa karşı önlem alabilirler. Gelin hanım ise fotoğrafları etkilemeyecek şekilde sıkı giyinebilir. Sıkı giyinmediğiniz takdirde düğün fotoğraf çekimi esnasında bir hayli üşüyebilir ve bunun etkisi de fotoğraflara olumsuz bir şekilde yansıyacaktır.

Kötü Hava Koşullarında Nerelerde Düğün Fotoğraf Çekimi Yapılır?

Kış aylarında düğün fotoğraf çekimi için stüdyoya girmek istemeyen çiftler için yaz mevsimi kadar olmasa da bir çok alternatif mevcuttur. Adile Sultan Kasrı, Hidiv Kasrı, Koç Müzesi, Haydarpaşa Tren Garı gibi tarihi mekanlar, saraylar ve köşkler tercih edilebilir. Eğer ki fotoğraf çekimleri düğün günü olmayacaksa doğal güzellikleriyle ünlenmiş mekanlar tercih edilebilir. Özellikle Kartepe, Uludağ, Abant gibi mekanlar ön plana çıkmaktadır.

Ayrıca müzeler ve sarayların dışında büyük oteller veya farklı konsepti olan kafeler de fotoğraf çekimleri için uygun olabilir.

Adile Sultan Kasrı

Adile Sultan Sarayı

Haydarpaşa Tren Garı
Hidiv Kasrı

Koç Müzesi

Küçük Su Kasrı

Sirkeci Tren İstasyonu

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Instagram da Takip Et