Share

Düğün Müziği Nasıl Tercih Edilir ?

Home/Düğün ve Evlilik / Düğün Müziği Nasıl Tercih Edilir ?
Eylül 7, 2015
by
in Düğün ve Evlilik

Düğünde müzikler tamamen sizin inisiyatifinize kalmıştır. Buna göre gece akışı için iyi bir plan yaparak müzik tercihlerinizi yapabilirsiniz. Eğlenceyi doruk noktalarına çıkarmak ve kolay kolay hafızalardan silinmeyecek bir düğün için sevdiklerinizin de eğlenmesi ve her gelen misafire hitap etmesi gerekiyor. Buna göre daha çok sözsüz müzikler tercih edilmesi gerekmektedir. Giriş yapmanızla birlikte tüm gözler size çevrileceği için ilk giriş anında Etkileyici bir müzik kullanarak bu durumdan en iyi şekilde faydalanabilirsiniz.

Eğer nikâh aynı anda olacaksa o zaman evlilik cüzdanı alındığı andan itibaren hareketli bir parçaya geçiş yapılması gerekmektedir. Yöresel şarkılar, eski 45’likler veya pop şarkıları ile mekânı daha da coşturabilirsiniz. Bunun haricinde Romantizmin doruk noktalarına ulaştığı an olduğu için dansınızı duygusal parçalar eşliğinde yapabilir ve gelen misafirlerinizin de size eşlik etmesini sağlayabilirsiniz.

Düğün müzikleri doğru ve etkileyici bir şekilde seçildiği vakit düğün salonunuzda bulunan her bir misafir düğünden son derece memnun bir şekilde ayrılabilecektir. İlk şarkı için dikkatli olmanız gerekmektedir.

Çok popüler olan şarkılardan kaçınmalı, size hitap eden bir şarkı seçmelisiniz. Hatta zamanınız var ise düğün öncesinde bir dans provası yaparak müziğe eşlik etmelisiniz. İlk dans  müzikleri son derece önemli olduğu için ilk slow parçalardan daha hareketliye doğru geçiş yapabilirsiniz.

Instagram da Takip Et