Share

Düğün Fotoğraflarında En İyi Poz İçin İpuçları

Home/Genel / Düğün Fotoğraflarında En İyi Poz İçin İpuçları
Ocak 30, 2013
by
in Genel

Evlenecek çiftlerin çoğunluğu düğün fotoğraflarını çektirirken oldukça çekimser olurlar ve bu da düğün fotoğrafçısı olan kişiyi bir hayli zorlar. Bu nedenle düğün fotoğraflarınızı çektirirken rahat ve doğal olmanız sizin için çok yararlı olacaktır.
İşte sizin en iyi düğün pozları nasıl verilir diye araştırdık ve yazdık..

Anın keyfini çıkarın
Doğal bir gülümseme elde etmenin en kolay yolu mutlu şeyler düşünmek yada komik bir şey hayal etmektir. Unutmayın bu anlar karşınıza bir daha çıkamayabilir. Bu nedenle kendizi doğal halinize bırakın. Gözlerinizi sürekli kameraya bakmak durumunda hissetmeyin ve kamera yerine eşinize bakarak birbirinze konsantre olun. Düğün fotoğrafçısı sizin en güzel anınızı yakalacaktır.

Elleriniz Rahat Olsun
Ellerinizi acemilikten sakın ama sakın yumruk yapmayınız veya parmaklarınızı kıvırmayınız. Gelin adayları bir ellerinde gelin çiçeği diğer elini beline koyabilir, hafif bir şekilde damat adayının ellerine dokunabilir. Damat adayı için ise bu durum oldukça kolaydı ellerini cebine koymasıyla uyumluluk sağlayacaktır.

Kollarınızı Düz Tutmayın
Kolları düz aşağı bırakmak yerine gelin çiçeğini bel hizasında tutacak şekilde kollarınızı bükerek daha estetik bir görüntü ortaya koyarsınız.

İyi Bir Duruş Sergileyin
İyi bir duruş her zaman fotoğrafın kalitesini arttırmaktadır. Üzerinize tam oturmuş bir elbise size fazlaca güven verecektir. Oturarak da olsa ayakta da olsa fotoğraflarınızda poz verirken dik durun. Ama sert görünümü önlemek için omuzlarınızı rahat bırakın.

Çok Uzun Gülmeyin
Fotoğraf çektirirken uzun süreli gülmeniz halinde bir noktadan sonra doğal gülüyor olsanız bile o gülümseme yapmacık bir hal alacaktır. Bu nedenle zaman zaman yüzünüzü dinlendiriniz ve tekrar gülümsemeye çalışınız.

Alıştırma Yapın
Kamera karşısında sizi rahatlatacak unutmayın ki tek şey düğün fotoğrafçısıdır. Düğün fotoğrafçınızı seçerken akıllıca seçmelisiniz. Hatta düğün gününden önce mutlaka yüz yüze görüşünüz ve bir kaç alıştırma kare çektirebilirsiniz. Böylelikle hem adaylar olarak siz düğün fotoğrafçısını tanımış olursun hem de düğün fotoğrafçısı sizi.

Kaynak : Dugunevlilik.net

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Instagram da Takip Et