Share

Düğün Fotoğrafları Ne Zaman Çekilmelidir ?

Home/Düğün Fikirleri / Düğün Fotoğrafları Ne Zaman Çekilmelidir ?
Mayıs 24, 2017
by
in Düğün Fikirleri

Düğün günü yapılması planlanan çekimlerde belli aksaklıklardan dolayı yetişmeyen çekimler, o günün stresiyle rahat olmayacağı düşünen çiftler daha bir özenli olması açısından farklı bir günde çekim yaptırmak isterler. Düğün günü yapılan fotoğraf çekimi ile düğün günü yapılmayan çekim arasındaki avantajları ve dezavantajları bu yazımızda sizlere anlatmaya çalışacağım.

Düğün Günü Yapılan Fotoğraf Çekimleri

Çekimden önce fikir alışverişi yaptığımız çiftlerimiz ile her şey yolunda giderken çekim günü yaşanan aksaklıklar bir anda tüm olumlu havayı tersine çevirebiliyor. Genellikle kuaförden istenilen saatte çıkılmamasının etkisi tüm gün boyunca göstermektedir.

Kuaförden geç çıkılması ile başlayan aksaklığa bir de trafik eklenince otomatik olarak stres derecesi de artmaktadır. Saat 13.00 – 15.00 arasında planlanan fotoğraf çekimine siz 14.00’de geldiğiniz zaman haliyle bir kısıtlanma olacaktır. Bunun yanı sıra oluşan problemlerden dolayı da stresinizin artacağı için bunlar fotoğraf karelerine de yansıması kaçınılmaz olacaktır.

Daha önce edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda gelinlerimize her zaman kuaförden çıkmak istediğiniz saatten 1 saat daha öncesini söylemeleri gerektiğini iletiyoruz.

Fotoğraf Çekimleri Düğün Gününden Önce mi Yoksa Sonra mı Yapılmalıdır ?

Düğünden önce yapılan çekimler her zaman daha güzel olmuştur. Bunun nedeni ise henüz düğün yaşanmamış ve çiftler tüm tatlı telaşı yaşıyor olmalıdır. Düğün sonrası yapılan çekimlerde özellikler damat beyler zaten evlendik ne çekimi havasına girebiliyorlar.

Düğün öncesi yapılacak çekimlerde stresten uzak olacağınız gibi zaman kısıtlamanız da olmayacaktır. Tek bir mekanda çekim yapmak yerine bir den fazla mekanda da çekim yapılabilir. İster şehirden uzak alışıla gelmiş mekanların dışında farklı bir mekan olsun isterseniz de bir deniz kenarı olsun.

Ayrıca gelinlerimizin ” Gelinliğim kirlenecek mi? Akşam düğünü gideceğiz.. ”  söylemleri düğün öncesi yapılan çekimlerde olmamaktadır. Çekimlerimiz dış mekanda olduğu için etek uçlarında tozlanmalar olacaktır. Ve bu tozlanmaları kuru temizlemeye gerek kalamdan da temizleyebilirsiniz.

Farklı bir günde çekim yaptırmanın ekstra bir maliyet olacağını düşünen çiftlerimiz düğün öncesinde gelin hanımın saç ve makyaj provasının olduğu günü tercih edebilirler.

Yazımızı özetleyecek olursak düğün günü öncesi yapılan çekimler daha eğlenceli ve daha güzel olacaktır 🙂 Tabi düğün günü yapılan çekimler iyi olmuyor mu diyeceksiniz tabiki hayır. Daha önce yapmış olduğumuz çekimlerin çoğu düğün günü yapılmıştır.

 

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Instagram da Takip Et