Share

Düğün Fotoğraf Çekimlerinde Detaylar

Home/Genel / Düğün Fotoğraf Çekimlerinde Detaylar
Nisan 14, 2015
by
in Genel

Günlük yaşantımızda düğün fotoğrafı çektirmek ustalık gereken bir iş olduğundan dolayı tüm gerekli tedbirlerin alınması gerekir. Tekrardan çekim tekrarı olmadığı için bütün detayları göz önünde bulundurmak gerekir.

Oldukça büyük önemlilik arz eden özel günü sabırsızlıkla bekleyen gelin ve damat için düğün anı önemli bir gün olduğundan başınıza gelebilecek bütün sorunları göz önünde bulundurmalısınız. Çekim listesi, Tören öncesi çekim planları, Düğün törenleri, çantada yer alması gereken tüm ekipman ve yedek malzemeler, makinenin bip seslerini kapatmak gibi her bir detayı es geçmeden fotoğraf çekimi öncesi gerekli tedbirleri almanız gerekmektedir. Fotoğraf çekimlerinin gerçekleşeceği yer ve mekân en önemli detayların başında gelmektedir.

Bulunduğunuz mekânın ışığı ve teması fotoğraflarınızın kalitesini ve güzelliğini daha fazla unutmayıp ve bu detayı atlamadan mekân planlamasını ışık ve ortamdaki güzellik ile bağdaştırarak planlamanız gerekiyor. Bu detayların başında gelin ve damadın eşyaları, davetiyeleri ve özel hediyeler geliyor.

Gelin tacı, damadın papyonu, ayakkabılar, gelin buketi, yüzükler gibi objeleri kullanarak o güne dair küçük detayları daha akılda kalıcı ve hoşa giden pozitif bir olguya dönüştürebilirsiniz. Fotoğraf çekimi sırasında her ne kadar geniş bir malzeme var ise düğün fotoğraf çekimleri de o kadar kusursuz ve daha kaliteli olacaktır.

Bir taraftan da düğün gününün konseptini belirleyen unsurların başında yine detaylar gelmekte ve düğün fotoğrafçısı tarafından konsepte uygun farklı detaylar yaratılarak fotoğrafların daha kusursuz olması çalışılmaktadır.

Tabi tüm bu detayların çekilebilmesi için sizinde çekim için çok güzel plan yapmanız gerekecektir : )

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Instagram da Takip Et