Share

Düğün Fotoğraf Çekimi İçin Nasıl Plan Yapılmalı ?

Home/Düğün Fikirleri / Düğün Fotoğraf Çekimi İçin Nasıl Plan Yapılmalı ?
Mayıs 20, 2015
by
in Düğün Fikirleri

Günümüzde en özel ve bir o kadarda oldukça fazla önem verdiğimiz konuların başında nişan ile düğün anları gelmektedir. Böyle bir durumda tüm çiftler fotoğraf çekilme yoluna yönelerek özel anlarını taçlandırma isteği içerisine girmektedir. Fakat önemli olan husus şu ki fotoğraf çekimlerinde nasıl bir plan dâhilinde gitmektir.

Düğün fotoğraf çekimi öncesinde plan yapmak daha güzel ve bir o kadar da kusursuz fotoğrafların ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır. Buna göre fotoğraf çekimlerinden önce gelen kişi listesi, mekân planları, konsept fikirleri üzerine yoğunlaşılarak nelerin olması ya da olmaması gerektiği konusunda plan dâhilinde hareket edilmesi gerekmektedir.

Kaliteli bir fotoğraf çekimi olsun diyorsanız bile mutlaka fotoğraf içerisinde yer alacak olan aksesuarı bile önceden planlamanız gerekiyor. Buna göre tüm ekipman ayarlamalarını yaptıktan sonra çekilecek mekân en ince ayrıntısına kadar analiz edilmeli ve mekân hakkında hoşa giden yeni fikirler türetilmeye başlanmaktadır.

Konsept için düşünülmüş olan yeni fikir ve planlar düğün çekim fotoğraflarının daha doğal ve güzel görünmesine yardımcı olacaktır. Plan için ilk öncelikle mekân seçiminden başlanılmalı gelin, damat ve her iki tarafın da misafirlerine doğru yönelinmelidir.

Bu sayede harika düğün fotoğrafları açığa çıkmış olacaktır. Bunun haricinde ışık ayarlanması ve yedek ekipman da göz önünde bulundurularak mekâna uygun bir konsept düşünülmeye çalışılmaktadır.

Ayrıca sık sık karşılaştığımız sorunlardan birisi de çiftler arasındaki zaman problemidir. Özellikle kuaförden geç çıkmayla başlayan plan bozulması tüm günü etkilemektedir. Bunun için kuaförünüzle önceden konuşmalı ve çıkmak istediğiniz saati belirlemelisiniz. Hatta yarım saat veya 1 saat daha öncesini söyleyerek kendinizi garantiye alabilirsiniz.

Sizlerde düğün fotoğrafçısı arayışı içerisindeyseniz 0553 145 39 00 numaralı telefondan bize ulaşarak paketlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Instagram da Takip Et