Share

Damat Yaka Çiçeği Olmalı Mı ?

Home/Düğün Fikirleri / Damat Yaka Çiçeği Olmalı Mı ?

Geçmişi ortaçağa dayanan bir gelen olan damat yaka çiçekleri düğün anlarında son derece tercih edilerek damat tarafından kullanılmaktadır. Aslında yaka çiçeğinin damatlıkla değil de gelinlikle ilgisi vardır.

Çünkü damatlıkla uyumlu bir yaka çiçeği olması gibi bir zorunluluk olmadığından dolayı daha çok damat gelin ile bir uyum içerisinde olmak adına yaka çiçeklerini tercih etmektedir.

Fakat damat yaka çiçekleri şart değildir. Bu tamamen tercih meselesidir. Eğer ki damatlıkta yaka çiçeği kullanılacaksa papyon ya da fular değil, kravat kullanılması daha doğru bir davranış olacaktır. Yaka çiçeğini seçmenin en kolay yolu, gelin buketinden bir örnek alıp çiçekçinize ondan yaka çiçeği istediğinizi söylemeniz ve bu sayede düğün gününüzde gelin ile uyumlu olmanızdır.

Gelin ve damadın bir bütünlük oluşturması bakımından son derece önemlilik arz eden damat yaka çiçeklerinin kullanılması düğün anında daha hoş ve daha uyumlu bir görüntü sergilenmesini sağladığından dolayı artık pek çok erkek tarafından yaka çiçekleri tercih edilmektedir. Gelin çiçeğiniz için hangi mevsimde hangi düğün çiçeğinin tercih edildiğini araştırarak düğün gününüze eksiksiz ve şık bir şekilde hazır olabilirsiniz.

Yaka çiçeği gelin ve damat tarafının ailesinden olan erkeklere takılmakta ve gerektiği takdirde de espri olması açısından damat arkadaşlarına da aynı şekilde yaka çiçekleri takdim edilebilir. Damatlığın tonlarına uygun olarak seçilen yaka çiçekleri ile düğün anına hazır olabilirsiniz.

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Instagram da Takip Et